Lääne-Nigula, Nõmme, Kadaka


Läänemaa, Lääne-Nigula vald

TypeTalud
Tehingu tüüpMüük
Omandivormkinnistu
Sihtotstarvemaatulundusmaa
Üldpind147m2
Krundi pind14375m2
Maja tüüppalk
Maakler

Silvi Merilo
52 29 958
silvi@aarete.ee

Märksõnadelekter, vesi, lokaalne kanalisatsioon, ahjuküte, garaaž, pakettaknad, mööbli võimalus, eterniitkatus
Hind€ 35000
Kirjeldus

Suurte põlispuudega talu heas korras rehielamuga endises Martna vallas.

MAJA
Elamu on Lääne-Eestile tüüpiline pikk hoone, mille ühes pooles on eluruumid ning teises rehealune ja laut. Maja eluruumide poolne osa palkidest, 2013.a. paigaldatud uus välisvooder (värvitud laudis), uus soojustus (10cm. kivivilla + tuuletõkkeplaat). 2012.a. tehtud uus katus (eterniit). Aknad uued (2x pakett, aknapalede viimistlus lõpetamata). Elamu sissepääsu ees avar tuulekoda-esik (2013), millest läheb uks suurde köök-rehetuppa, lisaks 2 suuremat tuba ja toa mõõtu kamber. Rehealuse osa on paekividest, sissepääs õuelt suurest puidust kahepoolsest väravast. Lisaks uks köögist rehealusesse ja vanadesse laudaruumidesse. Maja rehealuse poolses otsas lisaks kuur, eraldi sissepääsuga õuelt.

SISEVIIMISTLUS
Eluruumide seintelt eemaldatud vana viimistlus ning puhastatud palgid. Ühte seina planeeritud savikrohv (materjal olemas). Magamiskambris algupärane vana tapeet (tapeedirullid leitud maja koristuse käigus). Põrandad algupärased (laudis), laed vineerkattega.

TEHNOVÕRGUD
Kogu elamus uus elektrijuhtmestik (2013). Oma puurkaev (väga hea vesi), uus trass viidud majja (hüdrofor). Lisaks õuel ka vana šahtkaev. Kanalisatsioon lokaalne. Nagu vanale talule kohane, on aida taga olemas välikäimla (2012). Kütteks pliit soemüüriga ning ahi. Küttekolded on kontrollitud ja töökorras, korstnajalg remonditud.

KRUNT
Lisaks elamule, on õuel vana palkait ja vana talli ning sauna maakividest vundamendid. Krundi lõunaosas lagendik, mille keskel jaanitule plats. Maja ees sirelid, mille peidus päikesega soojeneva veega välidušš. Kinnistul rohkesti vanu kiviaedu – sissesõidutee majani ääristatud kiviaedadega ja põlispuudega, kinnistu loodeosas kadakane karjamaa mille keskel suur rändrahn. Elamust idas vana varjuline viljapuuaed kuhu on istutatud ka noori õunapuid. Õunapuude all erinevad marjapõõsad. Kinnistu põhjapiiril suured põlispuud, värava kõrval, kahel pool sissesõiduteed, istutatud tammed.

Vaikne ja privaatne asukoht.

Katastriüksused45201:002:0330