Lääneranna, Nurme , Ansi


Pärnumaa

TypeEramud
Tehingu tüüpMüük
Omandivormkinnistu
Sihtotstarveelamumaa
Üldpind143,7m2
Krundi pind19397m2
Maja tüüppalk
Maakler

Silvi Merilo
52 29 958
silvi@aarete.ee

Märksõnadelekter, tööstusvool, vesi, lokaalne kanalisatsioon, ahjuküte, garaaž, pakettaknad, saun, eterniitkatus
Hind€ 45000
Kirjeldus

Müüa romantiline talukompleks vaikses ja privaatses asukohas.

ASUKOHT: Risti-Virtsu maanteest vaid 1,6km kaugusel asuv talukompleks. Tuudi kauplus 3,5km, Lihula linn 6km, ühistranspordi peatus 1,6km. Piirkonnas üksikud talumajad, krunt piirneb idaküljest vähese liiklusega Tuudi mustkattega maanteega, põhjast naabertalu krundiga, teistel külgedel hoonestamata kinnistud.
Piirkonnas populaarne ja mõnus ujumiskoht ca. 2km kaugusel (endine liivakarjäär), kalarikas Tuudi jõgi 1,7km.

HOONESTUS JA PLANEERING
Krundil paiknevad elamu, saun ja ait ning pumbamaja.

Elumaja on Lääne-Eestile tüüpiline pikk rehielamu (ehitusaeg 1929.a.). Maja on palkidest, laudvoodriga, katus eterniitkattega hoone. Maja ühes pooles paiknevad köök, suur elutuba, 2 magamistuba, esik ja tuulekoda. teises osas töötuba, rehetuba ning kuur/laut. Maja idaküljel välikäimla. Maja on heas seisukorras, katusekate ja välisvooder vajavad perspektiivis uuendamist. Eluruumid on seest renoveeritud, säilitatud on võimalikult palju algupäraseid materjale ja stiili. Põrandad on osaliselt uued, osaliselt renoveeritud vanad lauad (lihvitud, õlitatud), seintes tapeet, puhastatud palk ning krohv. Elutoal uus lagi (toonitud laudis). Majal on vanale rehielamule sobivad uued puitraamides aknad (2x pakettklaasiga).

Saun on silikaatkividest ehitis (1970, 23,6m2). Kogu hoone (leili- pesu- ja puhkeruum) on renoveeritud – uued põrandad (laudis ja keraamiline plaat), seintes laudis ja krohv. Uus küttesüsteem, sauna kerist köetakse puhkeruumis olevast klaasaknaga kamin-ahjust. Soe vesi kerise baasil köetavast boilerist.
saunamajakese lõunaküljel kestvuspuidust põrandaga terrass ning statsionaarne puidust aiamööbel, kus on mõnus peale sauna lõõgastuda.

Ait on paekividest, eterniitkatusega ehitis (1931.a., 131,4m2). Hoone on kasutusel kuuri ning panipaikadena. Üht suuremat ruumi on võimalus kasutada garaažina.

TEHNOSÜSTEEMID: Kinnistul on korralik šahtkaev väga hea joogiveega. Veevarustust ei ole majja välja ehitatud. Pumbamajas hüdrofoor ning vett on võimalik kasutada soojemal perioodil. Saunas on vee kasutus ajutiselt paigaldatavast voolikust, soe vesi kerise baasil. Köögist viidud välja kanalisatsioonitoru väiksemasse imbkaevu. Elamus on uued elektrijuhtmed ning uus elektri sisend, tööstusvool (20A).
Küttekolded on heas seisukorras ning kontrollitud – ahi ja pliit (uus) soemüüriga. Rehetoas on säilinud korralik algupärane reheahi. Saunas puiduküttel keris.
Paigaldatud valvesüsteem (G4S)

KINNISTU ISELOOMUSTUS
Hoonete ümbrus ja õueala on väga ilus ja hooldatud – maja ees vanad talumajadele omased lilled – pojengid. Õueala ümbritsevad suured puud. Aias on viljapuid ja marjapõõsad, õu osaliselt piiratud sirelihekiga. Krundi lõunaosas rohumaa.
Kinnistu koosseisus on 2 katastriüksust, millest hoonestamata lahusmaatükk paikneb hoonetest teisel pool Tuudi maanteed.

Majja jääb sisse pildil olev vanas talustiilis mööbel ja kodutehnika, abihoonetesse ehitusmaterjalid ja küttepuud. Samuti sisaldab hind kõiki majapidamises olevaid tööriistu (murutraktor jms.).

Katastriüksused41101:003:0181
41101:003:0182