Ridala, Kiideva, Kraavi


Läänemaa, Ridala vald, Kiideva, Kraavi

TypeEramud
Tehingu tüüpMüük
Omandivormkinnistu
Sihtotstarveelamumaa
Üldpind126,4m2
Krundi pind4744m2
Maja tüüppalk
Korruseid2
1
Maakler
Silvi_Merilo

Silvi Merilo
52 29 958
silvi@aarete.ee

Märksõnadelekter, vesi, lokaalne kanalisatsioon, ahjuküte, pakettaknad, parkett, kamin, dušš, boiler, mööbli võimalus, rookatus
Hind€ 85000
Kirjeldus

Müüa Matsalu Rahvuspargis, mere ääres, kaunis renoveeritud talu.

PLANEERING: Maja on Lääne-Eestile tüüpiline pikk rehielamu, mille ühes osas on olnud eluruumid ja teises osas rehealune. 19. saja. lõpul on rajatud rehealune ja 1920-ndatel ehitatud maja eluruumide osa. Analoogse planeeringuga rehielamuid on turul üha vähem pakkuda – samas on need väga hingelähedased eestlastele, eriti just Lääne-Eesti rannarahvale. Elamu on täielikult renoveeritud – hoones on suur kaminaga saal, köök, magamistoad, WC, duširuum ja mitmed abiruumid. Katusealusele pööningule on ehitatud korralik põrand, seinteks on katuseroog, mis muudab ruumi romantiliseks ja veidi metsiku miljööga paigaks. Suvekuudel on seal noortele igati vahva ööbimispaik. Pööningukorrusel viib uus puidust trepp. Maja fassaad on avatud õhtupäikesele, sissepääsu ees on suur katusealune terrass, kus on tore vaadata merre loojuvat päikest!
Maja põhjaküljel katusealune, mida võimalik kasutada soovi korral autode varjualusena või panipaigana.

ASUKOHT: Kinnistu on lõunapoolsele päikesele avatud rannaga, oma rannajoont 25m. Mere ääres roostik, vaba veeni viib puidust sild. Maja paikneb merest 70 kaugusel, 40m merest asub vana sauna vundament, kuhu on võimalik rajada uus saun. 30m kaugusel on väike püstkoda, millest avaneb kaunis vaade Matsalu lahele. Kevadel ja sügisel, lindude rände ajal on lahel väga palju veelinde, kelle toimetamisi enne pikka reisi on põnev jälgida. Õuealal hooldatud haljastus, muru, ilupuud, õunapuud. Õuel suur rändrahn.
Kinnistu põhjapiiril tee, elamut ja krunti varjavad võõraste pilkude eest suured puud ja põõsastik. Krundi läänepiiril hoonestamata kinnistu, idapiiril eluhooned – naabripere elab kohapeal aastaringselt ja on väga toredad ja abivalmis inimesed.
Privaatne asukoht küla serval võimaldab end välja lülitada kiirest elutempost. Talus on aastaid puhanud Rein Rannap.

SEISUKORD: Rehielamu on renoveeritud, kasutatud on võimalikult algupäraseid ja naturaalseid materjale. Majal on kohalikust roost katus (2009), uus välisvooder (2006), majas on kaasaegsed kommunikatsioonid – uus elektrisüsteem, vesi ja kanalisatsioon. Elamul on uued puitraamides pakettaknad. 2016.a. on ehitatud pööningukorrusele uus trepp ja paigaldatud uus põrand.
Kütteks on kamin-ahi, köögis ahi ja pliit, duširuumis põrandaküte.

Väga kaunis mereäärne talu!

Veel lisainfot Google lehelt: https://drive.google.com/open?id=0B9_PfGI6LRfDdUtQNVdqSmpFZFk

Katastriüksused67405:002:0300