Ridala, Väike-Ahli, Külmiti


Läänemaa, Ridala vald

TypeTalud
Tehingu tüüpMüük
Omandivormkinnistu
Sihtotstarveelamumaa
Üldpind92m2
Krundi pind8238m2
Maja tüüppalk
Korruseid1
Maakler

Silvi Merilo
52 29 958
silvi@aarete.ee

Märksõnadelekter, tööstusvool, vesi, lokaalne kanalisatsioon, ahjuküte, kaminaküte, garaaž, garderoob, kamin, saun, boiler, mööbli võimalus, eterniitkatus
Hind€ 52000
Kirjeldus

Müüa heas seisukorras taluhooned Haapsalu lähistel.

ASUKOHT: Haapsalu linnast vaid 8km kaugusel asuv talukompleks. Meri ja Topu kalasadam 3,8km, ühistranspordi peatus 500m. Piirkonnas üksikud talumajad, krunt piirneb lõunaküljest naabertalu krundiga, teistel külgedel hoonestamata kinnistud.

HOONESTUS JA PLANEERING
Krundil paiknevad elamu, saun-garaaž-laut, kuur, puukuur ja sepikoda. Rajatistest on kinnistul kaev, kasvuhoone ja lehtla.

Elamu on 1906.a. ehitatud palkidest, eterniitkatusega hoone. Majas on suur köök-söögituba, 4 magamistuba, esik, WC ja panipaik. Maja on heas seisukorras ja varustatud uute kommunikatsioonidega. Kuna maja on ehitatud eelmise sajandi alguses, on tubade laed tavapärasest madalamad.
Elamu on renoveeritud 2000-ndate alguses.

Saun-garaaž-laut on maakividest, palkidest ja sauna osas väikeplokkidest ehitis (145m2). Hoone ühes otsas on kaasaegsed saunaruumid (leili- pesu- ja puhkeruum) ja garaaž, keskosas panipaigad ehitusmaterjalidele ja teises otsas endised laudaruumid (kasutusel kuurina). Saunas on ajutine veevarustus ja kanalisatsioon. Hoonel on eterniitkatus, hoone seisukord hea.

Kuur on paekividest ja palkidest eterniitkatusega hoone (44m2).

Puukuur on uus (2005) ehitus – puitsõrestikul, profiilplekk-kattega katusega hoone (32,5m2)

Sepikoda – paekividest seintega, kelpkatusega hoone (ca. 20m2). Kasutusel grillmajana ja töötoana. Hoones on elektrivarustus ja kamin.

Krundil on palju viljapuid ja marjapõõsaid, õuela osaliselt piiratud võrkaiaga, idapiiril kiviaed. Õuel ja hoonete vahelisel alal suured põlispuud.

TEHNOSÜSTEEMID: Kinnistul on šahtkaev väga hea joogiveega. Majja on välja ehitatud aastaringne veevarustus. Soe vesi elektriboileriga. Saunas on vee kasutus ajutiselt paigaldatavast voolikust, soe vesi kerise baasil.Olemas oma lokaalne kanalisatsioonikaev, imbsüsteem. Elamus on uued elektrijuhtmed, tööstusvool.
Majas on korralikud küttekolded – ahi ja pliit soemüüriga. Saunas puiduküttel keris ja kamin, sepikojas kamin.

Majja jääb sisse mööbel, abihoonetesse ehitusmaterjalid ja küttepuud. Samuti sisaldab hind kõiki majapidamises olevaid tööriistu.

Kinnistu koosneb kolmest katastriüksusest, millest üks, müüdav krunt on hoonetega (8238m2). Lisaks on võimalik osta kaks lahusmaatükki, millel on raiutud metsamaa (5,6ha ja 4,34ha). Metsamaale on istutatud noored männid ja kuused.

Katastriüksused67401:001:0883